Summer Party Centra Radius aneb oslava léta a vědy

Ve čtvrtek 13. června proběhla v prostorách Fyzikálního ústavu AV ČR první Summer Party centra Radius. Tato akce, určená pro stážistky a stážisty spolu s jejich školitelkami a školiteli, byla kombinací barbeque, cenného networkingu a inspirativní přednášky o aktuálních novinkách ve vesmíru.

První část večera byla věnována barbeque. Tento neformální a přátelský prostor umožnil studentkám a studentům nejen navázat nové kontakty mezi sebou, ale také seznámit se s předními vědci a odborníky.

Druhá část programu patřila přednášce Jiřího Svobody z Astronomického ústavu AV ČR, který se podělil o nejnovější poznatky z vesmíru. Přednáška zahrnovala témata jako Hubblův a Webbův teleskop a možnosti existence života na měsících Saturnu, což vzbudilo mezi účastníky velký zájem a diskusi.

Alexandr Dejneka vedoucí Sekce optiky a hlavní koordinátor Centra Radius, zdůraznil důležitost těchto setkání: „Takováto setkání jsou nejen skvělou příležitostí k odpočinku a zábavě, ale především k navazování nových kontaktů a získávání inspirace. Naši stážisté tak mají jedinečnou šanci získat nové pohledy a kontakty, které jim pomohou v jejich vědecké kariéře.“

Stážisté se mohou těšit na další podobné akce, které Centrum Radius plánuje. Akce s možností networkingu podporují vznik nových spoluprací včetně neocenitelných příležitostí pro osobní i profesionální růst.