Moje práce byla velmi kreativní a různorodá

Lucas Lopes, student španělské univerzity Mendizabala absolvoval tříměsíční stáž u našeho partnera – společnosti CARDAM Solution. Jak ji hodnotí a co pro něj bylo nejpřínosnějším? Přečtěte si v krátkém rozhovoru.

Co pro tebe bylo na stáži nejlepší? Překvapila tě něčím? 

Stáž byla opravdu skvělá, od kolegů jsem se naučil spoustu nových věcí. Práce byla hodně kreativní a různorodá. Na začátku mě velmi pozitivně překvapilo, že všichni kolegové mluví anglicky a nikdy jsem se díky tomu necítil odstrčený.

Co tě na stáži zaujalo nejvíc?

Baví mě 3D tisk a bylo fajn poznat a vidět různé typy aditivních technologií, hlavně ty spočívající v tisku z kovu, to jsem nikdy předtím neviděl a je to docela působivé. Za sebe vidím právě to jako budoucnost v oblasti obrábění a výroby.

Jak se ti líbil život v České republice? 

Česká republika je úžasné místo. Je tu spousta míst k vidění – plno parků a muzeí, skoro odevšud jsou nádherné výhledy. Je to velmi kulturní země. A hlavně – není to jen Praha, je tu spousta dalších míst k návštěvě. Na své si přijdou i mladí lidé, kteří mají rádi večírky, odehrává se jich tu spousta a jsou skvělé. 

Jaké máš plány do budoucna? 

Chci si najít práci ve Španělsku a ideálně v jejím rámci pak chci absolvovat globální školení, abych mohl znovu cestovat na nová místo a získat nové zkušenosti.