„Brzy jsem se stal plnohodnotným členem týmu.“ Jakub Kunčák o stáži na Fyzikálním ústavu Akademie věd

Jakub Kunčák studuje na University of Aberdeen elektrické a elektronické inženýrství. Na stáž na Fyzikálním ústavu Akademie věd ho přivedla pandemie koronaviru, kterou se rozhodl strávit v Česku, na studiu participovat online a volný čas vyplnit získáním pracovních zkušeností.

Kromě FZÚ zvažoval také možnost nastoupit na praxi do soukromého sektoru. Zde ho ale kromě zázemí prestižní organizace zaujal také fakt, že stáž byla vypsána na konkrétní projekt a on tak hned věděl, do čeho jde a co ho během ní čeká. Měl tak dopředu jasno, že se bude účastnit zajímavých projektů, na kterých se bude přímo podílet, a že bude moci stavět na svých znalostech získaných ve škole a dále je rozvíjet.

Tomu odpovídala i realita. Jakub se brzy stal plnohodnotným členem týmu, dostával stále více prostoru pro seberealizaci a mohl se tak zdokonalit i ve schopnostech time managementu, nebo práce na více projektech najednou. Z původně tříměsíční stáže se stalo měsíců devět, a i přesto, že se Jakub bude nyní vracet zpět do Británie k dalšímu prezenčnímu studiu, nechává si drobný úvazek na FZÚ, aby mohl pomoci s dokončením projektu a sepsáním z něj plynoucí vědecké publikace.

Do budoucna Jakub zvažuje doktorandské studium, i v tom mu mohou pomoci zkušenosti a kontakty získané během stáže na FZÚ. Může si vybrat, zda půjde studovat sem, nebo využije nabídky svých nadřízených, kteří mu mohou pomoci získat místo v některé z prestižních institucí v zahraničí.

Na video rozhovor s Jakubem se můžete podívat níže.