Zahraniční studenti v Centru Radius

Díky spolupráci s programem Erasmus +, který je zaměřený na pracovní pobyty studentů ze zemí EU v zahraničí, si v rámci Centra Radius zkouší práci vědců čím dál více zahraničních stážistů.

Alicia Fernández Rodríguez je ze Španělska a studuje laboratorní techniku. Svou stáž strávila na Institutu fyzikální chemie J. Heyrovského a jak říká, byla to nezapomenutelná zkušenost. „Zkoušela jsem pracovat s využitím technik a zařízení, které jsem dosud neznala. Rozhodně mě tahle zkušenost obohatila – naučila jsem se plno věcí, které bych se nenaučila, kdybych na stáž nevyjela. Praha je navíc krásné město a potkala jsem tady spoustu úžasných lidí,“ říká Alicia.

Stáž si pochvaluje i její školitelka Joanna Olszówka z Institutu fyzikální chemie J. Heyrovského. „Když některý ze studentů nemá dostatek znalostí, tak se nejprve snažíme jej vše naučit, aby se zapracoval a mohl se stát plnohodnotným členem týmu. S Alicií byla spolupráce báječná – velmi brzy se dostala na takovou úroveň, že mohla všechny činnosti vykonávat úplně sama jen s mým dohledem. Přeju jí všechno nejlepší na její další cestě,“ říká.

S Alicií Fernández Rodríguez i její školitelkou Joannou Olszówkou přinášíme video rozhovor.