Vědci vyměnili laboratoře za les

Opustit na chvíli kanceláře a laboratoře, vyvětrat hlavu a rozhýbat se na čerstvém vzduchu – to byla hlavní myšlenka závodu v orientačním běhu pro vědce a vědkyně z Fyzikálního ústavu a studenty a studentky z Centra Radius. Uspořádali jej kolegyně a kolegové ze Sekce optiky v úterý 24. září v Ďáblickém háji.

Trasa závodu byla uzpůsobena pro všechny – jak pro úplné začátečníky, tak pro ostřílené orientační běžce. Závodníci museli v lese najít celkem 10 kontrol, přičemž kontrola číslo 9 svou záludnou polohou potrápila i ty nejzkušenější. Trať měřila zhruba 3 kilometry, ale skutečná vzdálenost, kterou běžci urazili, závisela hlavně na jejich orientačních schopnostech a zvoleným postupům mezi jednotlivými kontrolami.

„Klobouk dolů před všemi, kdo se odhodlali vyrazit na trať – ať už to byli ostřílení běžci, nebo ti, co drželi mapu poprvé v ruce. Skvělý výkon od všech!“ komentovala hlavní organizátorka závodu Klára Horová ze Sekce optiky.

Akce se nesla v přátelském duchu a setkala se s velmi pozitivním ohlasem. Těšíme se na podobné akce podporující neformální setkávání vědců a vědkyň a propojování vědeckých komunit. Nejrychleji trasu proběhl v kategorii mužů Jakub Vít ze sekce 3 a v kategorii žen Cinthia Antunes Correa taktéř ze sekce 3.